“Mbyllni dyert, mos dilni”, panik në Kanada, raportohen 4 viktima
×
Shqiperia ime FALAS - Në Google Play
INSTALO
Të Rekomanduara
“Mbyllni dyert, mos dilni”, panik në Kanada, raportohen 4 viktima
nga B.Marku (10/08/2018 ora 02:00)

Së paku katër vetë janë vrarë nga te shtenat me arme zjarri në Kanada. Lajmin e ka dhene policia vendase, e cila u ben apel banoreve te mos dalin nga shtepite dhe te mbyllin dyert.

Incidenti ka ndodhur në kryeqytetin e provincës kanadeze New Brunswick, por ende nuk ka detaje se cfare ka ndodhur.

Policia po u kërkon njerëzve të “qëndrojnë në shtëpitë e tyre me dyer të mbyllura në këtë kohë për sigurinë e tyre” dhe për të shmangur zonën e Brookside Drive midis Main dhe Ring Road.

Një gazetar i New Brunswick ka raportuar se katër të shtëna u dëgjuan në orën 8.20 të orës lokale (12.20 GMT).

Ju sugjerojmë
Më te Lexuarat
" NJOFTIM/ Shikoni që Shqipëria dëmtohet, shikoni që një qytetar është i braktisur, shikoni një ngjarje skandaloze dhe të dhunshme, shikoni probleme që ju shqetësojnë ju apo të tjerët. DENONCO. Vetëm me anë të një mesazhi në WhatsApp ose Viber, duke derguar videon apo foton dhe lajmi juaj do të bëhet publik menjëherë në faqen më të madhe në Shqipëri “Shqipëriaime.al”. Tel :+355693530088 Email: [email protected]