Fatmir Xhafaj del nga zyra e Ramës me kokën ulur/ Fotolajm | ShqiperiaIme.info
×
Shqiperia ime FALAS - Në Google Play
INSTALO
Të Rekomanduara
Fatmir Xhafaj del nga zyra e Ramës me kokën ulur/ Fotolajm
nga F.Mingla (16/05/2018 ora 04:06)

Pavarësisht sulmeve të opozotës Kryeministri Edi Rama rezistoi duke mos shkarkuar nga detyra ministrin e brendshëm, Fatmir Xhafajn.

Nndërkohë pas zhvillimeve të fundit të ditës, fjalës së Ramës në grupin parlamentar të PS, vetëdorëzimit të Agron Xhafajt dhe protestës së opozitës në Ministrinë e Brendshme, kreu i qeverisë Edi Rama ka zhvilluar një takim kokë më kokë me vartësin e tij, Fatmir Xhafa.

Takimi mësohet se ka zgjatur 45 minuta, teksa nuk dihet ende zyrtarisht tema e bisedës. Në mbledhjen e grupit Rama tha se Xhafaj do të qëndrojë në detyrë, teksa e quajti çështjen e vëllait të tij si një mashtrim me synim destabilizimin.

Ju sugjerojmë
Më te Lexuarat
" NJOFTIM/ Shikoni që Shqipëria dëmtohet, shikoni që një qytetar është i braktisur, shikoni një ngjarje skandaloze dhe të dhunshme, shikoni probleme që ju shqetësojnë ju apo të tjerët. DENONCO. Vetëm me anë të një mesazhi në WhatsApp ose Viber, duke derguar videon apo foton dhe lajmi juaj do të bëhet publik menjëherë në faqen më të madhe në Shqipëri “Shqipëriaime.al”. Tel :+355693530088 Email: [email protected]