‘I quajti hebrenjtë çifutë’, LSI ‘shpërthen’ ndaj Ramës. akuzon rëndë Ambasadën Amerikane | ShqiperiaIme.info
×
Shqiperia ime FALAS - Në Google Play
INSTALO
Të Rekomanduara
‘I quajti hebrenjtë çifutë’, LSI ‘shpërthen’ ndaj Ramës. akuzon rëndë Ambasadën Amerikane
nga B.Marku (09/02/2018 ora 10:15)

Kreu i grupit parlamentar të LSI-se, Petrit Vasili ka reaguar ashper ndaj kryeministrit Edi Rama, pas fjales se tij te djeshme ne Kuvend, ku ne nje moment, teksa fliste per rezoluten e PD-se, kunder votes se Shqiperise ndaj Amerikes, perdori percaktimin cifut.

“Kryeministri foli me gjuhen e nje nazisti dhe i quajti hebrenjte ÇIFUTE. Moralisht dhe politikisht mbas nje ngjarje kaq te rende nuk duhej te ishte më sot kryeministri i Shqiperise”- shkruan ai.

Postimi i Vasilit

Kryeministrin egersisht antiamerikan dhe antihebre ambasada amerikane nuk e sheh….

Dje ne mes te parlamentit kur diskutohej rezoluta amerikane e presidentit Trump per Jeruzalemin dhe vota antiamerikane e
qeverise, kryeministri foli me gjuhen e nje nazisti dhe i quajti hebrenjte ÇIFUTE.
Moralisht dhe politikisht mbas nje ngjarje kaq te rende nuk duhej te ishte më sot kryeministri i Shqiperise.
Te gjithe pritën qe ambasada amerikane te reagonte shume fort per kete gjuhe te eger antisemite te kryeministrit.
Ambasada nuk foli……!?Ajo foli…..dhe u shfaq vetem ne darke e vone, “e lumtur” qe kryeministri votoi kunder ONM dhe kandidatet e rrezuar prej saj,pra prej vete Amerikes,tani do te bejne drejtesine e kryeministrit antiamerikan dhe antihebre.

Ju sugjerojmë
Më te Lexuarat
" NJOFTIM/ Shikoni që Shqipëria dëmtohet, shikoni që një qytetar është i braktisur, shikoni një ngjarje skandaloze dhe të dhunshme, shikoni probleme që ju shqetësojnë ju apo të tjerët. DENONCO. Vetëm me anë të një mesazhi në WhatsApp ose Viber, duke derguar videon apo foton dhe lajmi juaj do të bëhet publik menjëherë në faqen më të madhe në Shqipëri “Shqipëriaime.al”. Tel :+355693530088 Email: [email protected]