72-vjeçari shkodran shpërthen mes lotësh ndaj lojtarëve të Vllaznisë: Të fitojnë ose të... | ShqiperiaIme.info
×
Shqiperia ime FALAS - Në Google Play
INSTALO
Të Rekomanduara
72-vjeçari shkodran shpërthen mes lotësh ndaj lojtarëve të Vllaznisë: Të fitojnë ose të...
nga F.Mingla (12/05/2018 ora 04:27)

Tifozët shkodranë janë ato që po e ndjejnë më shumë këtë situatë të vështirë të Vllaznisë. E njëri prej tyre është edhe këpucari shkodran Shaban Piranej. 72-vjeçari shpërthen ndaj lojtarëve të Vllaznisë, duke kërkuar maksimumin e tyre në ndeshjet e mbetura të kampionatit.

“Unë Vllazninë e ndjeku që kur kam qenë 10-vjeç. Kjo që po i ndodh skuadrës është një katastrofë e madhe. Nuk më dhimben futbollistët, por më shumë Shkodër Locja dhe tifozët e saj, sepse janë tifoza të mrekullueshëm. I kemi ndjekur në çdo ndeshje, madje edhe me bukë thatë. Me biçikleta në shi dhe borë.”- thotë fillimisht ai.

Më pas shton: “Për mua, ato lojtarë nuk kanë shpirt asnjëri, sepse ata është dashur të vdesin në ndeshjen ndaj Kamzës dhe të fitonin. Mesa di unë, rrogat i marrin, atëherë cila është arsyeja që nuk lozin? Të diskutohet Vllaznia për të rënë nga kategoria? Atëherë më mirë hapu tokë dhe na fut brenda. Futbollistëve nuk ia fali kurrë këtë që kanë bërë me Kamzën. Emri i Vllaznisë është i shenjtë dhe ato futbollistë të jenë krenarë që lozin me fanellën e Vllaznisë.”

Në fund, Piranej ka edhe një thirrje për lojtarët e Vllaznisë: “Vitin tjetër, Vllaznia mbush 100-vjetorin dhe është turp të na gjejë në kategorinë e parë. Nqs kanë gjak shkodrani, këto tre ndeshje duhet ti fitojnë ose të vdesin.”

Ju sugjerojmë
Më te Lexuarat
" NJOFTIM/ Shikoni që Shqipëria dëmtohet, shikoni që një qytetar është i braktisur, shikoni një ngjarje skandaloze dhe të dhunshme, shikoni probleme që ju shqetësojnë ju apo të tjerët. DENONCO. Vetëm me anë të një mesazhi në WhatsApp ose Viber, duke derguar videon apo foton dhe lajmi juaj do të bëhet publik menjëherë në faqen më të madhe në Shqipëri “Shqipëriaime.al”. Tel :+355693530088 Email: [email protected]