''Bisha'' e re e Putin që mund të zhdukë një qytet dhe të shkaktoje një cunam prej 90 metrash të lartë | ShqiperiaIme.info
×
Shqiperia ime FALAS - Në Google Play
INSTALO
Të Rekomanduara
''Bisha'' e re e Putin që mund të zhdukë një qytet dhe të shkaktoje një cunam prej 90 metrash të lartë
nga F.Gjini (25/04/2018 ora 10:44)

Sikur të mos mjaftonin tensionet për shkak të bombardimit të Sirisë, Rusia ka prezantuar një nëndetëse të re bërthamore, e cila është e aftë të shkaktojë një cunam prej 90 metrash të lartë dhe për të zhdukur qytetet bregdetare.

Sipas ekspertëve, nëndetësja besohet të jetë sistemi i “Status-6”, e njohur edhe si ‘makina e Putinit’. Thuhet se nëndetësja është në gjendje të mbajë një raketë prej 100 megatonësh.

Shpejtësia maksimale e saj arrin në 103 km në orë, me aftësi për të hedhur një raketë bërthamore brenda rrezes së SHBA-ve.
Ndërtimi i nëndetëses u konfirmua nga vetë Presidenti rus në fjalimin e tij vjetor në Moskë muajin e kaluar.

Putini tha se ajo është nëndetësja më e shpejtë nënujore sdhee është e aftë të mbajë një armë bërthamore për të goditur anijet transportuesve të avionëve dhe objektet bregdetare.

Ju sugjerojmë
Më te Lexuarat
" NJOFTIM/ Shikoni që Shqipëria dëmtohet, shikoni që një qytetar është i braktisur, shikoni një ngjarje skandaloze dhe të dhunshme, shikoni probleme që ju shqetësojnë ju apo të tjerët. DENONCO. Vetëm me anë të një mesazhi në WhatsApp ose Viber, duke derguar videon apo foton dhe lajmi juaj do të bëhet publik menjëherë në faqen më të madhe në Shqipëri “Shqipëriaime.al”. Tel :+355693530088 Email: [email protected]