'Do ketë përplasje dhe trazira, kush mendon të kundërtën është budalla', gazetari paralajmëron rrëzimin e Ramës!
×
Shqiperia ime FALAS - Në Google Play
INSTALO
Të Rekomanduara
'Do ketë përplasje dhe trazira, kush mendon të kundërtën është budalla', gazetari paralajmëron rrëzimin e Ramës!
nga B.Marku (06/08/2018 ora 12:57)

Gazetari Çim Peka, i afërt me Partinë Demokratike, shkruan se në vjeshtë do të ketë trazira në vend që do të sjellin rrëzimin e Ramës nga pushteti. Në postimin e tij në Facebook, Peka heq një vijë paralelel me ngjarjet e vitit 1997, duke thënë se uron që të mos dalë një tjetër si Neritan Ceka, duke kujtuar rolin e këtij të fundit në rrëzimin e Berishës.

“Si tha i sëmuri mendor? Për një vit do jem unë drejtësia!! Kush mendo se në vjeshtë nuk do të ketë përplasje civile është thjeshtë budalla. Uroj që të mos dalë një Neritan tjetër t’i kthej të revoltuarit në kërkim të demokracisë nga rruga.

Nuk e di cila do jetë kostoja, por di që në fund të vitit të gjithë do thoni: Sa e lehtë paska qenë të largojmë këtë frikacaj që bënte arrogantin. Do e kuptoni se ishte thjeshtë një plehre”, shkruan Cim Peka.

Ju sugjerojmë
Më te Lexuarat
" NJOFTIM/ Shikoni që Shqipëria dëmtohet, shikoni që një qytetar është i braktisur, shikoni një ngjarje skandaloze dhe të dhunshme, shikoni probleme që ju shqetësojnë ju apo të tjerët. DENONCO. Vetëm me anë të një mesazhi në WhatsApp ose Viber, duke derguar videon apo foton dhe lajmi juaj do të bëhet publik menjëherë në faqen më të madhe në Shqipëri “Shqipëriaime.al”. Tel :+355693530088 Email: [email protected]