E bujshme, lojtari shqiptar jep dorëheqjen nga Kombëtarja zvicerane
×
Shqiperia ime FALAS - Në Google Play
INSTALO
Të Rekomanduara
E bujshme, lojtari shqiptar jep dorëheqjen nga Kombëtarja zvicerane
nga B.Marku (06/08/2018 ora 09:15)

Kombëtarja e Zvicrës sapo ka humbur një shqiptar nga lista e futbollistëve të saj. Bëhet fjalë për lojtari Valon Behrami. Në moshën 33-vjeçare lojtari i jep lamtumirën ekipit kombëtar të Zvicrës pas 83 paraqitjeve.

Lojtari mori pjesë edhe në Kupën e Botës ku bëri një paraqitje të mirë. Lajmin e ka bërë të ditur vetë lojtari në Instagram ku shkruan: “Karriera ime ndërkombëtare ka përfunduar. Kapitull i mbyllur”.

Behrami është pjesë e Udinese-s në Serie A. Për Zvicrën, ka luajtur që nga viti 2005. Behrami ka marrë pjesë në katër Kampionate Botërore me helvetët. Me bluzën e Kombëtares zvicerane, mesfushori ka zhvilluar 83 ndeshje dhe ka shënuar dy gola.

Ju sugjerojmë
Më te Lexuarat
" NJOFTIM/ Shikoni që Shqipëria dëmtohet, shikoni që një qytetar është i braktisur, shikoni një ngjarje skandaloze dhe të dhunshme, shikoni probleme që ju shqetësojnë ju apo të tjerët. DENONCO. Vetëm me anë të një mesazhi në WhatsApp ose Viber, duke derguar videon apo foton dhe lajmi juaj do të bëhet publik menjëherë në faqen më të madhe në Shqipëri “Shqipëriaime.al”. Tel :+355693530088 Email: [email protected]