Flet djali i Valbonës, mesazhi i tij për nënën e vrarë (Foto)
×
Shqiperia ime FALAS - Në Google Play
INSTALO
Të Rekomanduara
Flet djali i Valbonës, mesazhi i tij për nënën e vrarë (Foto)
nga B.Marku (10/08/2018 ora 03:30)

Marshit protestues të organizuar nga Rrjeti i Grave të Kosovës i është bashkuar edhe ish presidentja e vendit, Atifete Jahjaga dhe deputetja Mimoza Kusari Lila.

Edhe ato së bashku me shuma gra të tjera po mbajnë pankarta në duar me mbishkrimin “Reagoni me kohë”, duke kërkuar drejtësi pas vrasjes së Valbona Marku Nrecaj dhe vajzës së saj.

Në mesin e protestuesve janë edhe fëmijët e së ndjerës, të cilët mbajnë bluza me fotografinë e motrës dhe mbishkrimin “Drejtësi për Klarën”, po ashtu edhe daja i tyre Shkelzeni, i cili deklaroi se do të kërkojnë ndihmë nga Shqipëria dhe se pas të pamës do të dalin me shumë informata, shkruan Ekspress.

Në mesin e pankartave është edhe ajo që e mban i biri i viktimës në dorë më mbishkrimin “Të dua nënë”.

djali valbone

Ju sugjerojmë
Më te Lexuarat
" NJOFTIM/ Shikoni që Shqipëria dëmtohet, shikoni që një qytetar është i braktisur, shikoni një ngjarje skandaloze dhe të dhunshme, shikoni probleme që ju shqetësojnë ju apo të tjerët. DENONCO. Vetëm me anë të një mesazhi në WhatsApp ose Viber, duke derguar videon apo foton dhe lajmi juaj do të bëhet publik menjëherë në faqen më të madhe në Shqipëri “Shqipëriaime.al”. Tel :+355693530088 Email: [email protected]