Gjyqtari shtrihet i gjakosur në fushë, ja me çfarë e goditi një tifoz nga stadiumi
×
Shqiperia ime FALAS - Në Google Play
INSTALO
Të Rekomanduara
Gjyqtari shtrihet i gjakosur në fushë, ja me çfarë e goditi një tifoz nga stadiumi
nga B.Marku (10/08/2018 ora 02:03)

Në ndeshjen eliminatore të “Europa League” mes Sturm Graz dhe AEK Larnaca, ka mbetur i plagosur arbitri anësor pasi u godit me sende të forta nga një tifoz në stadium.
 
Ngjarja ndodhi në një moment gjatë pjesës së dytë kur skuadra e Qipros ishte në avantazh me rezultatin 0-2,  dhe një tifoz goditi me shishe në kokë gjyqtarin, i cili u shtri në fushë i gjakosur pasi mori një plagë në kokë.
 
Episodi solli ndërprerjen e takimit, por skuadrat u kthyen në fushë për pjesën e mbetur të lojës. Në fund ndeshja u mbyll me shifrat 0-2, por për skuadrën austriake pritet të ketë një dënim të rëndë nga UEFA.
Ju sugjerojmë
Më te Lexuarat
" NJOFTIM/ Shikoni që Shqipëria dëmtohet, shikoni që një qytetar është i braktisur, shikoni një ngjarje skandaloze dhe të dhunshme, shikoni probleme që ju shqetësojnë ju apo të tjerët. DENONCO. Vetëm me anë të një mesazhi në WhatsApp ose Viber, duke derguar videon apo foton dhe lajmi juaj do të bëhet publik menjëherë në faqen më të madhe në Shqipëri “Shqipëriaime.al”. Tel :+355693530088 Email: [email protected]