Gruaja shtatzënë pëson aksidentin e frikshëm, nga përplasja lind fëmija!
×
Shqiperia ime FALAS - Në Google Play
INSTALO
Të Rekomanduara
Gruaja shtatzënë pëson aksidentin e frikshëm, nga përplasja lind fëmija!
nga B.Marku (09/08/2018 ora 10:39)

Një foshnje mbijetoi mrekullisht nga një aksident, duke dalë nga barku i nënës si pasojë e një aksidenti rrugor të tmerrshëm.
Gruaja shtatzënë ishte pasagjere në një kamion që mbante dërrasa druri kur shoferi humbi kontrollin, duke e kthyer makinën në një autostradë pranë Cajatit, midis Sao Paulo dhe Curitiba në juglindje të Brazilit.

Kur automjeti u kthye, gruaja u hodh, përpara se të goditej nga ngarkesa e kamionit, gjë kjo e cila e bëri që fëmija të dilte nga barku i saj, shkruan Metro.uk, transmeton Gazeta Express.

Shërbimi emergjent e gjeti gruan të vdekur nën dërrasat prej druri të derdhura në rrugë, dhe pastaj zbuloi foshnjën duke qarë nën një pemë bari disa metra larg, thanë njoftimet.

Çuditërisht, foshnja, kordoni kërthizor i të cilit ishte shkëputur gjatë aksidentit, u gjet në një gjendje të mirë pa një gërvishtje të vetme. Ajo tani po trajtohet në lagjen e re të kujdesit intensiv neonatal të Spitalit Rajonal të Parisquera-Acu, thuhet në njoftimin e shërbimit emergjent.

Policia dhe shërbimet sociale njoftohet se po përpiqen të identifikojnë nënën e vdekur të fëmijës, e cila ishte shtatzënë 39 javë dhe u gjet pa dokumente.

Ju sugjerojmë
Më te Lexuarat
" NJOFTIM/ Shikoni që Shqipëria dëmtohet, shikoni që një qytetar është i braktisur, shikoni një ngjarje skandaloze dhe të dhunshme, shikoni probleme që ju shqetësojnë ju apo të tjerët. DENONCO. Vetëm me anë të një mesazhi në WhatsApp ose Viber, duke derguar videon apo foton dhe lajmi juaj do të bëhet publik menjëherë në faqen më të madhe në Shqipëri “Shqipëriaime.al”. Tel :+355693530088 Email: [email protected]