Hakmerret ndaj ish-të dashurës dhe i vë flakën makinës së saj, por një detaj i pamenduar e nxjerr bllof | ShqiperiaIme.info
×
Shqiperia ime FALAS - Në Google Play
INSTALO
Të Rekomanduara
Hakmerret ndaj ish-të dashurës dhe i vë flakën makinës së saj, por një detaj i pamenduar e nxjerr bllof
nga F.Mingla (26/05/2018 ora 09:48)

Një djalë i ri shumë xheloz është shfaqur në bankën e të akuzuarve, pasi duke tentuar t’ia vë flakën veturës së ish-të dashurës si shenjë hakmarrje për lidhjen e tyre të dështuar.

Por jo gjithçka shkoi sipas planit, vetura që u përfshi nga zjarri ishte e dikujt tjetër e jo e ish-partneres.

Michael Shane McFayden, 27-vjeç, dhe miku i tij Dylan Grant Woodley, 25-vjeç nga Dunedin i Zelandës së Re, janë paraqitur në gjykatë këto ditë për një vepër që e kishin kryer qysh më 14 korrik të vitit të kaluar.

Ata kishin vënë në kurth një veturë të tipit Toyota, për të cilën McFayden mendonte se i përkiste ish-të dashurës së tij, por që në fakt në fund rezultoi se ishte e nënës së saj.

Prokurori Michael Crosbie ka dënuar McFayden me shtatë muaj arrest shtëpiak, derisa Woodley me një vit burgim. Ndërkaq, McFayden është urdhëruar që t’i paguaj 750 dollarë nënës së ish-të dashurës për shkak të stresit emocional të shkaktuar.

Ju sugjerojmë
Më te Lexuarat
" NJOFTIM/ Shikoni që Shqipëria dëmtohet, shikoni që një qytetar është i braktisur, shikoni një ngjarje skandaloze dhe të dhunshme, shikoni probleme që ju shqetësojnë ju apo të tjerët. DENONCO. Vetëm me anë të një mesazhi në WhatsApp ose Viber, duke derguar videon apo foton dhe lajmi juaj do të bëhet publik menjëherë në faqen më të madhe në Shqipëri “Shqipëriaime.al”. Tel :+355693530088 Email: [email protected]