Histori ndryshe/ Harroi se ku e parkoi makinën, e gjen pas 20 vjetësh... | ShqiperiaIme.info
×
Shqiperia ime FALAS - Në Google Play
INSTALO
Të Rekomanduara
Histori ndryshe/ Harroi se ku e parkoi makinën, e gjen pas 20 vjetësh...
nga L.Hasani (08/02/2018 ora 12:57)

Në Frankfurt, në vitin 1997, një njeri raportoi vjedhjen e automjetit të tij. 20 vite më vonë, autoritetet e gjetën atë dhe e kuptuan se denoncuesi thjesht kishte harruar se ku e parkoi.

Makina u gjet në garazhin e një ndërtese të vjetër industriale që ishte gati për t’u prishur. Punëtorët e atyshëm, duke parë se ajo nuk klshte lëvizur prej vitesh dhe se askush nuk po interesohej për të, i dhanë policisë targat me qëllim që të gjendej pronari.

Pronari, tashmë 76-vjeçar, u shoqërua nga një oficer policie drejt pronës së tij katërrrotëshe “të vjedhur”, por që ajo nuk punonte. Ndaj dhe u dërgua për skrap. 

Ju sugjerojmë
Më te Lexuarat
" NJOFTIM/ Shikoni që Shqipëria dëmtohet, shikoni që një qytetar është i braktisur, shikoni një ngjarje skandaloze dhe të dhunshme, shikoni probleme që ju shqetësojnë ju apo të tjerët. DENONCO. Vetëm me anë të një mesazhi në WhatsApp ose Viber, duke derguar videon apo foton dhe lajmi juaj do të bëhet publik menjëherë në faqen më të madhe në Shqipëri “Shqipëriaime.al”. Tel :+355693530088 Email: [email protected]