×
Shqiperia ime FALAS - Në Google Play
INSTALO
Ish-ministri trondit: Iluminati ekziston, bën triliona nga nafta dhe kontrollon ekonominë botërore
nga L.Hasani (13/02/2018 ora 10:39)

Një deklaratë tronditëse e ish-ministrit kanadez të Mbrojtjes ka vënë në lëvizje mbarë botën dhe po komentohet pa fund në rrjetet sociale.

Paul Hellyer ka deklaruar publikisht se “Illuminati” është i vërtetë dhe po drejton fshehurazi botën, duke bërë “triliona” nga industria e naftës

94-vjeçari tha se anëtarët e saj të pasur vazhdojnë të bëjnë luftëra të panevojshme dhe të përqendrohen në fitime, në vend që të ndihmojnë planetin.

Ish-ministri besohet të jetë politikani më i lartë që ka mbështetur haptazi teorinë e Iluminatit.

Hellyer beson se grupi ka teknologjinë për të ndryshuar efektet e ndryshimeve klimatike, por nuk do ta bëjë këtë, pasi shumë nga anëtarët e saj janë milionerë të industrisë së naftës.

Iluminati thuhet se është një grup njerëzish të fuqishëm që shumë nga teoricienë të konspiracionit thonë se fshehurazi kontrollon ekonominë botërore.

Sipas Hellyer, shumë nga anëtarët e saj të pasur kanë investuar shumë në industrinë e naftës.

Ju sugjerojmë
Më te Lexuarat
LAJM I FUNDIT/ Gjermanët vënë në pranga ish-prokurorin e përgjithshëm Adriatik Llalla. Politika shqiptare 'dridhet'
Lek Plepi prek nga shalët dhe gjoksi Linda Morinën, skena të forta erotike!
Qyteti shqiptar në zi, dy shoqet e klasës hidhen nga pallati, çfarë i shtyu ato
Enca Haxhia sfidon Kim Kardashian, krejtësisht nudo (Foto)
Linda Morina drejt martesës? Lek Plepi vjen me unazë në dorë në studio
" NJOFTIM/ Shikoni që Shqipëria dëmtohet, shikoni që një qytetar është i braktisur, shikoni një ngjarje skandaloze dhe të dhunshme, shikoni probleme që ju shqetësojnë ju apo të tjerët. DENONCO. Vetëm me anë të një mesazhi në WhatsApp ose Viber, duke derguar videon apo foton dhe lajmi juaj do të bëhet publik menjëherë në faqen më të madhe në Shqipëri “Shqipëriaime.al”. Tel :+355693530088 Email: [email protected]