Kjo është sportistja shqiptare që paguhet sa një ministër (Foto) | ShqiperiaIme.info
×
Shqiperia ime FALAS - Në Google Play
INSTALO
Të Rekomanduara
Kjo është sportistja shqiptare që paguhet sa një ministër (Foto)
nga F.Mingla (12/05/2018 ora 03:19)

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, sot ka nënshkruar memorandum bashkëpunimi me xhudisten Majlinda Kelmendi, për mbështetje financiare të sportistes në vlerë prej 12 mijë euro.

Kjo mbështetje financiare vjen për përmbushjen e qëllimeve për vitin 2018 për avancimin e sportit cilësor brenda dhe jashtë vendit. Sipas mediave në Kosovë, ministri Gashi e vlerësoi se kjo mbështetje financiare për sportistët që arrijnë rezultate konkrete, siç është rasti i medalistes olimpike Majlinda Kelmendi dhe se është një lloj mirënjohje nga shteti.

 Mediat në Kosovë e kanë vlerësuar këtë mbështetje financiare gati të njëjtë me pagën e një ministri. Xhudistja Kelmendi falënderoi ministrin Gashi për mbështetjen e vazhdueshme që MKRS-ja po jep jo vetëm për të personalisht, por edhe për xhudistët tjerë të Kosovës.
Ju sugjerojmë
Më te Lexuarat
" NJOFTIM/ Shikoni që Shqipëria dëmtohet, shikoni që një qytetar është i braktisur, shikoni një ngjarje skandaloze dhe të dhunshme, shikoni probleme që ju shqetësojnë ju apo të tjerët. DENONCO. Vetëm me anë të një mesazhi në WhatsApp ose Viber, duke derguar videon apo foton dhe lajmi juaj do të bëhet publik menjëherë në faqen më të madhe në Shqipëri “Shqipëriaime.al”. Tel :+355693530088 Email: [email protected]