Lamborghini sapo lansoi xhipin më të shpejtë në botë | ShqiperiaIme.info
×
Shqiperia ime FALAS - Në Google Play
INSTALO
Të Rekomanduara
Lamborghini sapo lansoi xhipin më të shpejtë në botë
nga shqiperiaime.al (28/01/2018 ora 03:33)

Lamborghini ka lansuar një automjet të ri, ndryshe nga modelet e mëparshme (SUV), i cili pritet t’i dyfishojë shitjet vjetore të kompanisë.

I fuqizuar me një motor V8 4.0-litërsh me 650 kuaj-fuqi, Lambo thotë se Urus mund të kapë 100kmh në vetëm 3.6 sekonda dhe të arrijë një shpejtësi prej 305kmh.

Sipas Lamborghini, kjo e bën Urusin automjetin më të shpejtë SUV në botë, transmeton Gazeta Express.

Me një çmim fillestar prej rreth 200,000 euro, Urus është një automjet luksoz. Përveç motorit me 650 kuaj-fuqi nën kapak, Lambo është i pajisur me një bosht automatik prej 8 shpejtësive, i cili dërgon fuqinë në katër rrotat e veturës.Ju sugjerojmë
Nga kjo kategori
Më te Lexuarat
" NJOFTIM/ Shikoni që Shqipëria dëmtohet, shikoni që një qytetar është i braktisur, shikoni një ngjarje skandaloze dhe të dhunshme, shikoni probleme që ju shqetësojnë ju apo të tjerët. DENONCO. Vetëm me anë të një mesazhi në WhatsApp ose Viber, duke derguar videon apo foton dhe lajmi juaj do të bëhet publik menjëherë në faqen më të madhe në Shqipëri “Shqipëriaime.al”. Tel :+355693530088 Email: [email protected]