Leopardi i afrohet xhipit, turisti mbetet i shtangur kur i nuhat këmbën (Video) | ShqiperiaIme.info
×
Shqiperia ime FALAS - Në Google Play
INSTALO
Të Rekomanduara
Leopardi i afrohet xhipit, turisti mbetet i shtangur kur i nuhat këmbën (Video)
nga F.Mingla (16/05/2018 ora 05:11)

Ky është momenti i pabesueshëm kur turistët në një park përjetojnë një takim shumë të afërt me një leopard.

Pamjet e kapura në Delta Okavango në Botsvanën veriore tregojnë se si leopardi i afrohet një xhipi dhe nuhat këmbën e turistit para se ta “çjerr me thonj”, duke e lënë atë me një plagë.

I vetëdijshëm për rrezikun, shoferi i xhipit vendos shpejt për t’u arratisur. Pastaj, leopardi mund të shihet duke u larguar nga makina, i frikësuar nga tingujt e motorit të xhipit.

Turisti ka rrëfyer: Fillimisht pamë leopardin rreth 15 metra larg. Pastaj ai u ngrit dhe iu afrua automjetit ku isha ulur. Përfaqësuesi i parkut më tha të mos lëvizja dhe ashtu veprova. Për befasi unë nuk kisha frikë.”

 

Ju sugjerojmë
Më te Lexuarat
" NJOFTIM/ Shikoni që Shqipëria dëmtohet, shikoni që një qytetar është i braktisur, shikoni një ngjarje skandaloze dhe të dhunshme, shikoni probleme që ju shqetësojnë ju apo të tjerët. DENONCO. Vetëm me anë të një mesazhi në WhatsApp ose Viber, duke derguar videon apo foton dhe lajmi juaj do të bëhet publik menjëherë në faqen më të madhe në Shqipëri “Shqipëriaime.al”. Tel :+355693530088 Email: [email protected]