Ndarja nga jeta e zyrtares së lartë të LSI, Kryemadhi me mesazh të ndjerë: Nuk mundem ... është e vështirë | ShqiperiaIme.info
×
Shqiperia ime FALAS - Në Google Play
INSTALO
Të Rekomanduara
Ndarja nga jeta e zyrtares së lartë të LSI, Kryemadhi me mesazh të ndjerë: Nuk mundem ... është e vështirë
nga B.Marku (06/02/2018 ora 11:15)

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi me anë të një mesazhi të ndjerë, ka folur për vdekjen e mikes së saj dhe një nga themelueset e LSI-së, Luzhiana Abazi.

‘Nuk mund të shkruaj, ka orë që mundohem, por është vështirë. Luzhi u largua fizikisht sot nga ne, duke na lënë një dhimbje dhe boshllëk të pazëvendueshëm.

Energjia dhe dashuria që ajo na dhuronte pa kushte do të na mungojë gjithmonë. Ndoshta sëmundja e rëndë ja doli të të mundë përkohësisht, por ti do jesh engjëlli që do na shohësh e do kujdesesh për ne, siç ke bërë gjithmonë.

E dashur motra ime, mikeshë e zemrës dhe e betejave tona, do të jesh gjithmonë pjesë e imja, në ditë të vështira dhe të mira. Sepse askush nuk mund ta zëvendësojë forcën dhe kurajon që vetëm ti dije të na jepje si askush’, shkruan Kryemadhi në Facebook.

Ju sugjerojmë
Më te Lexuarat
" NJOFTIM/ Shikoni që Shqipëria dëmtohet, shikoni që një qytetar është i braktisur, shikoni një ngjarje skandaloze dhe të dhunshme, shikoni probleme që ju shqetësojnë ju apo të tjerët. DENONCO. Vetëm me anë të një mesazhi në WhatsApp ose Viber, duke derguar videon apo foton dhe lajmi juaj do të bëhet publik menjëherë në faqen më të madhe në Shqipëri “Shqipëriaime.al”. Tel :+355693530088 Email: [email protected]