Ndryshojnë rregullat në Facebook, nëse bëni këto gjëra do t’ju fshihet profili | ShqiperiaIme.info
×
Shqiperia ime FALAS - Në Google Play
INSTALO
Të Rekomanduara
Ndryshojnë rregullat në Facebook, nëse bëni këto gjëra do t’ju fshihet profili
nga F.Gjini (27/04/2018 ora 06:49)

Facebook ka njoftuar së fundmi çdo përdorues se do të bllokojë profilet dhe ka zbuluar standardet, të cilat nëse shkelen nuk do t'ju japin akses.

E në listën e gjërave përfshihet:

Postimi i çdo lloj përmbajtjeje me qëllim të dhunshëm ose përmban kërcënime është rreptësisht e ndaluar.

Nëse zbulohet se promovoni krimin, shisni drogën ose armët, llogaria juaj do fshihet menjëherë.

Siguria e përdoruesve të Facebook është vënë në rrezik nga sulmi kibernetik.

Nëse do ketë ngacmim të vazhdueshëm, përfshirë keqpërdorimin e postimeve apo fotove, nuk tolerohet.

Postimet me përmbajtje të papranueshme, si zhveshja monitorohen dhe hiqen menjëherë.

Kjo gjë përfshin fjalimet fyese, diskriminimin, dhunën dhe lakuriqësinë.

Facebook përcakton postimet që synojnë të shkaktojnë dëme emocionale dhe fizike, të cilat fshihen menjëherë nëse kërcënohet siguria e përdoruesit.

Përmbajtjet përmbushin kërkesat e "integritetit dhe origjinalitetit", prandaj Facebook zbulon nëse përdoret një emër i rremë dhe fshin llogarinë tuaj.

Ndërsa për lajmet e rreme, nuk shkaktojnë asnjë problem.

Facebook e fshin llogarinë tuaj nëse ju e kërkoni.

Nëse ndodh që një person humb jetën, stafi i kompanisë Facebook fshin llogarinë nga kërkesa e konfirmuar e familjes tuaj.

Ju sugjerojmë
Më te Lexuarat
" NJOFTIM/ Shikoni që Shqipëria dëmtohet, shikoni që një qytetar është i braktisur, shikoni një ngjarje skandaloze dhe të dhunshme, shikoni probleme që ju shqetësojnë ju apo të tjerët. DENONCO. Vetëm me anë të një mesazhi në WhatsApp ose Viber, duke derguar videon apo foton dhe lajmi juaj do të bëhet publik menjëherë në faqen më të madhe në Shqipëri “Shqipëriaime.al”. Tel :+355693530088 Email: [email protected]