Nuk duket prej 3 muajsh, "humb gjurmet" futbollisti i kombëtares | ShqiperiaIme.info
×
Shqiperia ime FALAS - Në Google Play
INSTALO
Të Rekomanduara
Nuk duket prej 3 muajsh, "humb gjurmet" futbollisti i kombëtares
nga B.Marku (15/05/2018 ora 01:56)

Mesfushori i kombëtares shqiptare, Ledian Memushaj ka humbur gjurmët dhe nuk duket prej 3 muajsh në fushën e lojës. Aventura e tij te Benevento ka qenë një dështim i vërtetë. Pas muajit janar, situata e tij te klubi i Serisë A ndryshoi totalisht.

Ardhja e trajnerit të ri bëri Memushaj të humbte vendin e titullarit dhe në atë moment skuadra filloi të merrte rezultate pozitive. Kjo bëri që De Zerbi mos e aktivizonte më asnjëherë.

Ndeshja e fundit e Memushajt daton në 4 shkurt të vitit 2018 dhe nga ajo kohë kanë kaluar më shumë se 3 muaj ku shqiptari nuk shkel më fushën e lojës.

Gjendja fizike e tij gjithashtu nuk ka qenë optimale, duke mos e lejuar që të jetë një kandidat potencial për të luajtur qoftë edhe pak minuta. në merkaton e verës ai do ndryshojë patjetër ekip.

Ju sugjerojmë
Më te Lexuarat
" NJOFTIM/ Shikoni që Shqipëria dëmtohet, shikoni që një qytetar është i braktisur, shikoni një ngjarje skandaloze dhe të dhunshme, shikoni probleme që ju shqetësojnë ju apo të tjerët. DENONCO. Vetëm me anë të një mesazhi në WhatsApp ose Viber, duke derguar videon apo foton dhe lajmi juaj do të bëhet publik menjëherë në faqen më të madhe në Shqipëri “Shqipëriaime.al”. Tel :+355693530088 Email: [email protected]