Presidenti grek, mesazh kërcënues për Shqipërinë: Gabim i madh që udhëheqja… | ShqiperiaIme.info
×
Shqiperia ime FALAS - Në Google Play
INSTALO
Të Rekomanduara
Presidenti grek, mesazh kërcënues për Shqipërinë: Gabim i madh që udhëheqja…
nga L.Hasani (08/02/2018 ora 02:23)

Presidenti grek Pavlopulos i eshte kthyer edhe njehere sot mesazheve direkte dhe kercenuese ndaj Shqiperise, duke i kujtuar integrimin.

Mediat greke raportojne se ai i referohet edhe çështjeve që kanë rishfaqur në anën tjetër këto ditë: “Është një gabim i madh që udhëheqja politike shqiptare të mbështesë të drejtat e supozuara të disave, bashkepunetore te nazizmit”.

Ai tha me tej, se “dëshira për t’u bërë anëtare e Bashkimit Evropian dhe mbështetja e të drejtave joekzistuese të bashkepunetoreve te nazizmit “nuk duket të tregojë një perspektivë serioze evropiane. Kur ka një pozicion tjetër, Greqia është këtu” për të ndihmuar vendin fqinj drejt BE-së, përfundoi ai.

Ju sugjerojmë
Më te Lexuarat
" NJOFTIM/ Shikoni që Shqipëria dëmtohet, shikoni që një qytetar është i braktisur, shikoni një ngjarje skandaloze dhe të dhunshme, shikoni probleme që ju shqetësojnë ju apo të tjerët. DENONCO. Vetëm me anë të një mesazhi në WhatsApp ose Viber, duke derguar videon apo foton dhe lajmi juaj do të bëhet publik menjëherë në faqen më të madhe në Shqipëri “Shqipëriaime.al”. Tel :+355693530088 Email: [email protected]