"E dëgjove Ndrenikën, po Asqeriun?"/ Rama: "Jo, nuk i kam dëgjuar" | ShqiperiaIme.info
×
Shqiperia ime FALAS - Në Google Play
INSTALO
Të Rekomanduara
"E dëgjove Ndrenikën, po Asqeriun?"/ Rama: "Jo, nuk i kam dëgjuar"
nga L.Hasani (13/02/2018 ora 07:02)

Pas debatit te madh per godinen e Teatrit Kombetar, reagimit te forte te artisteve kunder dhe perplasjes me ministren, edhe pas replikave ne distance me te madhin Robert Ndrenika, vjen edhe reagimi i kryeministrit Edi Rama.

Ka qene nje komentues qe e ka pyetur Ramen ne faqen e tij ne Facebook, nese i ka degjuar Ndreniken dhe Bujar Asqeriun qe flasin nga plasja e shpirtit. Rama nuk ia ka kursyer nje pergjigje, duke i thene se teatri i Ri Kombetar do behet, duan apo s’duan ata qe nuk sipas Rames nuk dine cfare duan.

REPLIKA

Komentuesi: E degjove Robert Ndreniken Edo? Po Bujar Asqeriun? Folen nga plasja shpirtit…keshtu jemi pothuaj te gjithe,edhe pse te japim voten qe te mos fitoje me ai Qoftelargu!

Rama: Jo Andi nuk i kam degjuar dhe nuk e di cfare plasje kane, po di qe debati per te mbrojtur godinen e rrenuar teatrit, eshte nje debat i stervjeter, i sterlodhur dhe pa asnje vlere e asnje kuptim sot! Sa ka bere qeveria ime per teatrot, muzete, stadiumet ne vetem 4 vjet nuk i kane bere te gjitha qeverite bashke ne 25 vjet! Nuk mjaftojne? Aspak. Por ama leksione te asnje lloji s’na jep dot askush dhe ne keto kater vjet do bejme ende me shume, perfshire edhe Teatrin e Ri Kombetar, duan s’duan ata qe s’dine cfare duan!

rama9

Ju sugjerojmë
Nga kjo kategori
Më te Lexuarat
" NJOFTIM/ Shikoni që Shqipëria dëmtohet, shikoni që një qytetar është i braktisur, shikoni një ngjarje skandaloze dhe të dhunshme, shikoni probleme që ju shqetësojnë ju apo të tjerët. DENONCO. Vetëm me anë të një mesazhi në WhatsApp ose Viber, duke derguar videon apo foton dhe lajmi juaj do të bëhet publik menjëherë në faqen më të madhe në Shqipëri “Shqipëriaime.al”. Tel :+355693530088 Email: [email protected]