Shkon aty për kërkimin shkencor, kur peshkaqeni i kërcen para këmbëve dhe hap gojën (Video)
×
Shqiperia ime FALAS - Në Google Play
INSTALO
Të Rekomanduara
Shkon aty për kërkimin shkencor, kur peshkaqeni i kërcen para këmbëve dhe hap gojën (Video)
nga B.Marku (09/08/2018 ora 11:12)

Një biolog, Greg Skomal ishte në një udhëtim kërkimor duke hulumtuar për peshkaqenë të mëdhenj të bardhë jashtë në Cape Cod, Massachusetts, kur njëri prej tyre u hodh drejt tij dhe biologu u tremb për një moment.
Ndërsa The Atlantic Ëhite Shark Conservancy publikoi një video në faqen e saj të YouTube për takimin e ngushtë mes peshkaqenit të madh të bardhë gjatë një udhëtimi kërkimor në Wellfleet, Massachusetts.

 

Në video shfaqet momenti ku peshkaqeni “fluturon” papritur nga uji, duke u drejtuar drejt këmbëve të studiuesit. Ndërsa biologu u shpreh se:

Greg Skomal, biologu: Ai erdhi menjëherë, dhe hapi gojën drejt këmbëve të mia

 

Ju sugjerojmë
Më te Lexuarat
" NJOFTIM/ Shikoni që Shqipëria dëmtohet, shikoni që një qytetar është i braktisur, shikoni një ngjarje skandaloze dhe të dhunshme, shikoni probleme që ju shqetësojnë ju apo të tjerët. DENONCO. Vetëm me anë të një mesazhi në WhatsApp ose Viber, duke derguar videon apo foton dhe lajmi juaj do të bëhet publik menjëherë në faqen më të madhe në Shqipëri “Shqipëriaime.al”. Tel :+355693530088 Email: [email protected]