Shokohet Armando Sadiku/ Merr lajmin më të keq në karrierë
×
Shqiperia ime FALAS - Në Google Play
INSTALO
Të Rekomanduara
Shokohet Armando Sadiku/ Merr lajmin më të keq në karrierë
nga B.Marku (06/08/2018 ora 03:28)

Sulmuesi i kombëtares tonë Armandao Sadiku e mbyll 2018-ën pa nisur sezoni. Dëmtimi që ai pësoi në miqësoren mes Levantes dhe Herenven rezultoi më i rëndë nga sa parashikohej fillimisht.

Sulmuesi i Levantes, do të mungojë për 6 muajt e ardhshëm pasi ka këputur ligamentin e kryqëzuar të gjurit të majtë e për rrjedhojë duhet t’i nënshtrohet ndërhyrjes kirurgjikale.

Ai do të jetë një mungesë e madhe dhe për kombëtaren kuqezi që në 7 shtator fillon aventurën kundër Izraelit për “Nation Cup”.

Një goditje e rëndë për karrierën e elbasanasit, i cili ka hyrë në histori si shënuesi i golit të parë të kombëtares shqiptare në finalet e një kompeticioni madhor, si “Euro 2016”, kundër Rumanisë. /CNA.al

Ju sugjerojmë
Më te Lexuarat
" NJOFTIM/ Shikoni që Shqipëria dëmtohet, shikoni që një qytetar është i braktisur, shikoni një ngjarje skandaloze dhe të dhunshme, shikoni probleme që ju shqetësojnë ju apo të tjerët. DENONCO. Vetëm me anë të një mesazhi në WhatsApp ose Viber, duke derguar videon apo foton dhe lajmi juaj do të bëhet publik menjëherë në faqen më të madhe në Shqipëri “Shqipëriaime.al”. Tel :+355693530088 Email: [email protected]