adss1

adss1

Lifestyle

Ja si do të jetë muaji i parë i 2018-ës për secilën shenjë

Dashi – Për Dashin viti do të nis pak i tensionuar. Pozicioni jo i favorshëm i Venusit do të krijojë konflikte mes jush dhe partnerit. Deri në datën 17 do të përballeni me pengesa dhe vështirësi të shumta. Por mos u merakosni, pasi pas datës 17 gjërat do të lehtësohen për ju. Nga ana tjetër ditët e para të muajit do të jenë të mbara në aspektin e punës. Fokusohuni te projektet tuaja.

Demi – Pozicioni i kundërt i Marsit e bën janarin një muaj të vështirë për ju. Ju do ta ndjeni fuqishëm peshën e përgjegjësive dhe kjo do ju shkaktojë shumë stres. Gjërat fillojnë të rregullohen pas datës 26 ku do të vëreni një përmirësim të situatës. Nga ana e dashurisë Venusi ju premton shumë. Duke filluar që nga data 11 do keni mundësi të shumta takimesh dashurie apo edhe lajme të mira nga ky aspekt.

Binjakët – Dhjetori nuk ishte shumë i thjeshtë për ju Binjakë. Ju është dashur të përballeni me pozicionin e kundërt të Venusit dhe Mërkurit, por në Janar kjo do ndryshojë. Pas datës 11 do filloni të merrni frymë lirisht. Në dashuri takimet do të jenë premtuese pas datës 17. Beqarët do të kenë mundësi të mira të njohin njerëz të rinj, ndërsa çiftet më në fund do jenë të qartë të kuptojnë nës e duan apo jo personin që kanë në krah, raporton 360gradë.

Gaforrja – Viti 2018 për fat të keq nuk do të nis në mënyrën më të mirë të mundshme. Për fat të keq Venusi do të jetë kundër shenjës tuaj, dhe do të kaloni javë konfuziteti nga ana sentimentale. Ata që janë në një marrëdhënie do të kenë shumë konflikte. Përpiquni mos ta tërhiqni shumë litarin, dhe prisni pak përpara se të merrni vendime drastike. Mërkuri mund të krijojë shkëputje me disa njerëz pas datës 11. Por për fat të mirë Marsi do ju japë fuqinë e duhur për ti përballuar gjërat me sukses.

Luani – Ky muaj premton të zgjidh për ju të gjitha pengesat dhe kontradiktat që keni pasur me partnerin deri në datën 17. Por në pjesën e dytë të muajit do të nisin tensionet për ju. Mos shtyni asgjë. Pjesën e dytë të muajit koha juaj është flori. Për sa i përket punës ky muaj do të jetë fantastik. Mos refuzoni asnjë propozim që mund të keni. Mos harroni, nuk keni kohë për të humbur në janar.

Virgjëresha – Vitin 2018 ju do ta nisni të karikuar. Falë pozicionit të Marsit do të keni forcën e duhur për të përballuar me sukses çdo vështirësi. Në punë mund të përballeni me disa pengesa për shkak të pozicionit jo të favorshëm të Mërkurit. 10 ditët e para të muajit do të keni shumë diskutime me shefat ose me kolegët tuaj. Në dashuri çdo gjë është shpërthyese, pasi Venusi në pjesën e parë të muajit do favorizojë shumë çiftet që sapo kanë nisur një marrëdhënie.

Peshorja – Të dashura Peshore, mos u alarmoni nëse gjërat në dashuri nuk shkojnë mirë pjesën e parë të muajit. Fatkeqësisht Venusi nuk është në pozicion të favorshëm deri në datën 17 janar. Pas kësaj date do të jetë shumë e thjeshtë të gjeni gjuhën e përbashkët me partnerin. Por në punë pozicioni i përshtatshëm i Mërkurit do ju ndihmojë të realizoni disa projekte që i keni në zemër. Marsi do të jetë në pozicion të favorshëm në fund të muajit dhe do ju sjellë shumë forcë dhe energji.

Akrepi – Viti juaj do të nisë me një pozicion shumë të bukur të Marsit. Do të jeni të karikuar me vendosmëri, forcë dhe energji për të luftuar çdo pengesë. Gjatë këtij muaji nuk ekziston asnjë sfidë që ju nuk do ta kaloni me sukses. Por kujdes, pas datës 17 Venusi është në pozicion jo të favorshëm dhe mund të keni disa probleme në dashuri.

Shigjetari – Muaji janar nuk mund të nisë më bukur për ju Shigjetar. Pozicioni i Mërkurit do t’ju dhurojë 10 ditë të mbushura me emocione, takime, dhe shumë lajme të mira. Edhe në punë do të keni shumë sukses. Edhe pas datës 17 mund të themi që Venusi do ju mbajë mirë. Planeti i dashurisë do ju japë shumë emocione. Ndërsa në fund ju llaston Marsi i cili do ju japë dashuri dhe energji në të gjitha fushat për një kohë të gjatë.

Bricjapi – Pozicioni i Venusit është fantastik për ju Bricjap. Në fillim të muajit do të ndjeni stabilitet dhe pasion në marrëdhëniet sentimentale. Do të keni disa javë të bukura me dashuri dhe pasion. Duke filluar që prej datës 11, do të keni shumë evente fantastike dhe mundësi të mira në punë. Marsi garanton forcë fizike dhe energji të mirë.

Ujori – Jani gati për një muaj plotë me pasion? Duke filluar që prej datës 17 Venusi do të hyjë në shenjën tuaj. Do të shijoni një pjesë të dytë të muajit të mbushur plotë me ndjenja. Beqarët nuk do sforcohen shumë për të njohur një person të veçantë pasi gjasat janë që do shfaqet vetë. Parashikimet janë që ujori do të gjejë patjetër një person shumë të veçantë këtë vit me të cilin do të dashurohet si asnjëherë më parë, ndërsa çiftet do të kenë stabilitet dhe siguri.

Peshqit – Dashuria vjen në plan të parë këtë muaj. Pas datës 17 do të futet në shenjën tuaj një Venus plotë pasion. Beqarët mund të kenë takime interesante, sidomos në pjesën e fundit të muajit. Në punë nga ana tjetër bëni mirë të ruani qetësinë. Ditët e para të janarit do ju sjellin disa pengesa në aspektin profesional. Nëse keni propozime për të bërë, duhet të prisni deri në datën 11.

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *